Czy psy potrafią liczyć

with Brak komentarzy

Czy zastanawialiście się, jak mądry jest wasz pupil? Do ilu potrafi liczyć? I tak naprawdę czy jest mu to do czegoś potrzebne?

26 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Psa ?. To święto wszystkich psich ras, bez względu na ich wiek, wygląd, wielkość i pochodzenie??‍???. Z dotychczasowych badań wiadomo, że zdolności umysłowe psów są zbliżone do zdolności dziecka w wieku od 2 do 2,5 lat. ?Za najmądrzejsze czworonogi uznano psy rasy border collie?.

Jak się okazuje, wykonywanie prostych działań arytmetycznych było niezbędne dla dzikich przodków psa. Dzięki umiejętności liczenia, samice mogły kontrolować ilość potomków w stadzie. Umiejętność liczenia jest kluczową częścią w pracy psów pasterskich, pracujących w myślistwie czy sportowych.

✅Austriaccy psychologowie postanowili sprawdzić, jak psy i wilki radzą sobie z prostymi rachunkami. Według badań, które przeprowadzili w 2014 roku wilki wypadają znacznie lepiej od naszych domowych psiaków. Eksperyment polegał na tym, że zwierzęta widziały, jak kostki sera umieszczano w nieprzezroczystych pojemnikach. Następnie obserwowano obie grupy. Zarówno wilki, jak i psy miały wybrać puszki zawierające jak największą ilość sera. Nasze domowe psiaki w porównaniu z ich dzikimi przodkami wypadły gorzej. Wilki trafiały, bowiem częściej, a psy, jak się wydaje… strzelały w ciemno.

✅Austriaccy badacze sugerują, że słaba umiejętność liczenia u psów to część ceny, jaką zapłaciły za udomowienie.

Czy psy potrafią liczyć? ?Odpowiedź, zatem brzmi: tak, potrafią. Ich umiejętności w tej dziedzinie ograniczają się jednak do podstaw. Dlatego nie liczcie, że pupil rozwiąże wasze zadania domowe z matematyki?.

Zostaw Komentarz